Vyřešte ochranu domácích mazlíčků proti klíšťatům

Máte doma psa nebo kočku?

Hraje si na vaší zahradě?

Nebo je chodíte venčit do volné přírody?

Pak určitě víte, že nejen na člověka číhá v trávě, lese nebo louce klíště. Lidé mají výhodu, když si přinesou domů z venkovní procházky klíště, ve většině případů je snadno najdou. Klíště ještě není přisáté, a tak je snadná pomoc. Klíště odstraníme a máme pokoj.

Pes nebo kočka si sami klíště nevytáhnou

Od toho mají „pánička“. Ten se přece stará o jejich misku, zábavu i mazlení. V případě, že ale páníček v bujné srsti klíště nenajde, protože ho nevidí, může vzniknout problém. Škrabání je to nejmenší, mohou být i alergické reakce a jiné choroby.

Tak jak si pomáháme my, lidé, stejně tak můžeme pomoci preventivně našim mazlíčkům. Sprej nebo obojek pro psa je již klasikou.

Vyzkoušejte jantarový obojek proti klíšťatům

Jantarový obojek proti klíšťatům není žádná novinka, ale málokdo ho vyzkoušel. Přece jen je to druh preventivní ochrany, který až tak často není v nabídce klasických chovatelských obchodů.
Jantarový obojek funguje a odpozuje klíšťata uvolňováním vonných silic, a ty jim moc „nevoní.

Jak jantarový obojek působí:

  • kontaktem obojku se srstí zvířat se uvolňují éterické silice
  • tyto silice jsou nepříjemné pro klíšťata, ale i pro blechy
  •  jantarový obojek by se měl pro větší účinnost na krku volně pohyboval, tím se zvýší tření a uvolňování silic

Jantarové obojky jsou ručně vyráběné ze surového a neleštěného jantaru. Délku obojku lze kdykoliv nastavit a upravit dle potřeby. Obojek jednoduše navléknete přes krk psa nebo kočky a je hotovo.
Když jantarový obojek jednou za 3 měsíce properete ve vlažné vodě, pozor, bez chemie, pomalu ho vysušte a můžete používat znovu.